19 Responses

 1. Tomas

  Ahoj, vyrazil by někdo příští víkend 17-18.7 na skalky nebo vicedelky?
  (případně i Gerlach by šel zkusit – na Slovensko je potřeba jedna dávka očkování a test před odjezdem)

  Můžete přibrat nelezeckeho partnera/partnerku – můžu vzít rodinku na čerstvý vzduch sebou

 2. Kolda

  LOCKDOWN TRIP aneb okružní jízda po okrese Hodonín
  Kdy jindy poznat méně známé části okresu, než když vláda zakazuje volné cestování.

  Napadlo mě se podívat na nejjižnější, nejsevernější, …. cíp okresu. Víte kde jsou? Chcete se tam podívat s námi?
  Chystáme se je s Katkou navštívit během velikonočního víkendu. My teda s Mulťákem, se spaním v autě, ale není problém to pojmout i jako jednodenní výlety nebo spát v autě či stanu a nebo vždy na noc odjet domů. V místě chceme udělat tu větší, tu menší pěší výlet po okolí.
  Začít chceme na jihu, kde je blízko zajímavá lokalita s parkovištěm. Příjezd na místo plánujeme už ve čtvrtek se západem slunce a večer ještě plánujeme pěší procházku (možná s čelovkou) k blízké řece a po okolí. Druhý den přesun na východní cíp. Je to poblíž vesnice bohaté těžbou fosilních paliv. Lokalita je na mapách uváděná jako Spálený kopec a jsou zde vinohradnické tratě Krátké. Pořádná procházka po Ždánickém lese. Odpoledne přejezd do severního teritoria a po navštívení nejsevernější špičky, další přejezd do Chřibů. Spaní někde pod Klimentkem. Víte, že asi jediné skály na území okresu, kde je popsaná horolezecká činnost, jsou Skalka u stejnojmenné obce a Rozštípená skála v Chřibech? A tam bychom se mohli i trochu „lezecky“ protáhnout. Výletu po Chřibech můžeme věnovat celou sobotu. Na spaní přejezd na východ, někde k fotbalovému hřišti na Suchově. V neděli procházka po Suchovských lůkách a důbravách. Spaní na stejném místě a v pondělí skutečně do hor, na nejvyšší místo okresu Hodonín na hlavním hřebeni Bílých Karpat.
  Program je to jen rámcový, drobné změny jsou vyhrazeny. Snad bude i počasí příznivé. Večer se možná bude dát posedět u ohně, svařáku, možná sice nejlíp v péřovce, ale co už.

  Tak kdybyste se někdo chtěli přidat, tak si zavolejte o aktuální informace. Nebo prostě přijeďte, není to daleko. Zdraví všechny Kolda a Katka

 3. Víkend 25.7

  Ahoj, co nějaké lezení na víkend (případně bych snad mohl i od čtvrtka), má někdo volno a chuť? Tomáš

 4. Tatry 2020

  Dámy a pánové
  Já se pro letošek dobrovolně ujmu organizace našeho výletu do Tater (za lezením a horolezením).
  Pro někoho to vezmu možná postaru, ale přeberte si to, jak chcete:
  1. Zbojanda požaduje zálohu a upřesnění počtu míst. Za přihlášeného je tedy pro mě považován ten, co mi obnos zálohy ve výši adekvátní 10E , tedy aktuálně 275 Kč pošle na účet (101985099/0300, do zprávy svoje jméno) do 30.července.
  2. Poté potvrdím počet míst podle počtu uhrazených záloh. Kdo bude chtít odhlásit, tomu záloha propadá nebo si musí najít náhradníka. Kdo se zpozdí, zařizuje si ubytování sám.
  3. Domluvte se co nejdříve do lezeckých dvojic, jednak ne všichni jsou v tatralezení zdatní a hlavně kvůli lezeckému materiálu!!! (že se na místě můžem případně prohodit se nevylučuje)
  4. Každá dvojice si VČAS nastuduje svoje lezecké plány a připraví potřebné topa, kopie průvodce apod. . Výborným zdrojem informací a doporučení je Pavel Čupr, oddílový i soukromí průvodci a net. Nemám v úmyslu tahat do Tater knihovnu a na internet na chatě bych nespoléhal. Chodívalo se volat na kopeček před chatu.
  5. Kdo si nebude jist vhodným vybavením, výstrojí, oblečením, nechť se nebojí zeptat, rádi poradíme. Lepší než řešit na chatě či ve stěně, že někdo nemá pláštěnku či větrovku, nebo toho tahá zbytečně moc.
  6. 6. srpna bychom se mohli potkat v hospůdce, doladit drobnosti a přepravu do Tater.
  7. Nezapomeňte sebou průkazku ČHS, pojištění zahrnující lezení a hotovost v eurech.

  Hore zdar a Marovi dík za dosavadní snahu.
  Kolda

 5. Kolda

  Zdravim všechny oholezce, jak říkávala naše malá
  Navrhuji zahájit čtvrteční letní podvečerní tréninky ve stínu pípy v tajné hospůdce na Brandlově ul.
  Už 18.6. v 19:30 .
  Já příjdu. Kolda

 6. Lezenie leto cez tyzden

  Zdar, typicky moj marny prispevok ale skusim 😀 najde sa tu niekto kto ma najblizsie mesiace- cerven-srpen volno v tyzdni a nevie co s nim? Mam vela dovolenky zas a som nutena si ju brat, najradsej by som samozrejme sla lozit- Rakusko viacdlzky? Cez tyzden tam moze byt celkom aj klud. Ale beriem hocco zaujimave. Maja

  • Lezenie leto cez tyzden

   takze dovcu mam 20-24.7 a 24-28.8, navyše 30.6-2.7 ut-št by sme s Koldom šli na Hochswab. Ak by nejaky termin niekoho zaujal, píšte, dohodneme, hory, viacdĺžky či športovky čokoľvek 🙂

 7. Příspěvek HO 2020

  Ahoj všichni,
  vím že máte v této době všichni hlavu plnou zpráv o šíření covidu-19, nicméně je v současné době zákazu volného pobíhání venku taky čas na splnění všech restů. Připomínám všem členům oddílu, že je naší povinností zaslat na oddílový účet příspěvek oddílu (neboli členský příspěvek) na rok 2020. Doposud tak učinilo 19. členů, které nebudu jmenovat. Prosím aby i zbývající členové, kteří doposud příspěvek na provoz HO neuhradili, aby tak učinili bez nátlaku.
  Pepíno

 8. Přednáška o Bílých Karpatech

  Dovoluji si Vás pozvat, na přednášku o pomnících Bílých Karpat. Bude v pátek 7.2.2020 v 18.00 na U Ikeho na OAZE Rybáře 33? Hodonín. Vstupné dobrovolné v prospěch OAZY

 9. Přehled lezení za r. 2019

  Už víte, že letošní výroční schůze Horolezeckého oddílu Hodonín z.s. proběhne v pátek 14.2.2020 od 18:30 na Oáze v Hodoníně. Na všechny se budu těšit.
  A protože mám letos povídat o tom, co se lezlo a vylezlo, kde se bylo lozit a horolozit, kde jste bouldrovali a také o jiných následování hodných počinech členů našeho oddílu (třeba skialpu, VHT, ledolezení, kaňoninku, jeskyňaření), prosím všechny, aby otevřeli své lezecké deníčky, facebooky, alba či jen pár chvil věnovali zamyšlení nad uplynulým lezeckým rokem.
  Nejenom pro Vás samotné je to příležitost si připomenout, jaký vlastně byl. Zůstane současně jako připomenutí toho , co se dělo, v oddílové kronice.

  Nehodlám předčítat horolezecké průvodce navštívených oblastí a ani od Vás neočekávám vyčerpávající popis všech vylezených cest, ale alespoň na pár odstavců mi zkuste popsat a hlavně poslat:
  • kam jste se podívali a v jakých lezeckých terénech jste lezli a s kým,
  • kterých vylezených cest (název, obtížnost) si fakt považujete nebo by si měli povšimnout ostatní.

  Podle webovek by to mohlo vypadat, že z oddílu jezdí lozit či na pásy jen pár lidí a zbytek si válí šunky, což jak víme, není pravda.
  Zkuste mi to poslat do středy před výročkou, tedy do cca 12.února.
  Všem, kteří si s tím tu práci dají a něco pošlou, předem děkuji.
  Moc se těším na Vaše příspěvky. A nebojte se, každý má ten svůj pomyslný vrchol někde jinde. 
  Kolda

 10. Pepíno

  Ahoj,
  připomínám všem, že se blíží valná hromada oddílu. Je třeba uhradit příspěvky oddílu za rok 2020, tedy členství v HO (tělocvičnu). S tím souvisí členství ČHS, Alpenverinu, či PZS na rok 2020 (staré průkazy platí do 31.01.2020). Již delší dobu výbor oddílu preferuje individuální objednávání členství v ČHS či jiných svazech, a s tím související pojištění, které si každý vybere podle své potřeby, objedná sám přes eshop ČHS a zaplatí online kartou nebo převodem. Je to zcela jednoduché a ČHS tuto formu preferuje. Výboru oddílu tím odpadá zbytečná agenda a práce okolo objednávání. Pokud by to dělalo někomu velký problém, můžete se na mě obrátit, poradím nebo pomůžu. Takže prosím na oddílový účet posílejte pouze příspěvky oddílu a členství v ČHS a pojištění si vyřizujte individuálně na webu ČHS.

  • oddílové příspěvky r.2020

   Oddílový příspěvek HO Hodonín, z.s. na celý rok 2020 činí 1000 Kč. Členství v ČHS a pojištění si vyřizujte individuálně na webu ČHS, je to jednoduché a dříve budete mít průkazky doma.

 11. Lezenie Sardinia

  Ahojte,
  ako uz Vlastik nadhodil ze by sme mohli zas za lezenim do tepla tak ma laka celkom Sardinia a aj Petovi a ostatnym co tam kedysi z nasho oddielu boli sa tam pacilo. Pozerala som letenky z Viedne a teraz sa pohybuju okolo 1000-1300 czk za spiatocnu letenku za osobu na duben.
  Terminy: aspon z mojho pohladu by bol vhodny duben mimo Velkej noci /budem musiet sluzit a ludi bude aj tak vsade vela- tj NIE 10-13.4/ a tiez nemozem 15-17.4- to mam kurz z prace. Ale zaciatkom a koncom dubna v pohode. Cca na tyzden.
  Rychle rozhodnutie moze byt teraz vyhodne- potom nemusia byt letenky a volno v praci. Kto by siel? Ked tak preposlite dalej ak vas niekto napadne
  Maja

 12. Marek Veselka

  Dobrá zpráva pro milovníky elasťáků a lezení na překližce. Naši přítelové z Pálavského věšáku otevřeli stěnu i ve středu. Je na čase jít se podívat, jestli nepřibyly na stěně nějaké ty břeclavské legendární šest plus plus plusky.

 13. Kolda

  Zdravím všechny skialpinisty a skituristy. Připomínám, že oddíl vlastní (je u mě) průvodce Skitouren Wiener Hausberge, který je k dispozici také v obsáhlejší internetové podobě na http://www.bergundkarte.at . Pokud jste zapomněli přístupové heslo, sdělím členům našeho spolku na požádání.

 14. Maja

  Ahojte, mam tu viacero veci na srdci. Samozrejme, ze s Petom hladame partakov.
  Ak by sa chcel niekto pridat tak teraz piatok po praci a v sobotu budeme blbnut na zjazdovke na Stupave- huraaa uz maju otvorene 🙂
  Ďalej 21-23.12 a potom 30.12 (vecer)- 3.1. by sme sli niekam na skialpy do Rakuska, nieco blizko napr. Štýrsko, okolie Salzburgu, lahke tury, podla aktualnych podmienok, spanie idealne AV chata alebo podobne. Idem googlit a hladat kde by sa dalo… Pripadne, ak ma nahodou niekto nejaky napad mozeme sa dohodnut.
  Maja

  • Kolda

   Se mnou nepočítejte. Já můžu jen 27. a 28.12. Pak až v novém roce.

 15. Petr Wasek

  Prodám dynamické lano 80 m, používané, ale dobré

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *